Perakendecilerden AVM'lere, teknoloji firmalarından tedarikçilere 10 bini aşkın sektör temsilcisini bir araya getiren, katılımcılara önemli iş fırsatları sağlayan etkinlikte konuşmacı olan Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen katıldığı oturumda günümüzde modern perakendenin konumundan ve Seç Market'in esnaf dostu iş modeliyle modern perakendeye getirdiği dönüşüm modelinden söz etti.

“ESNAF DOSTU İŞ MODELİMİZLE PERAKENDE SEKTÖRÜNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENİYORUZ"

Etkinlikte 'Esnaf Sıcaklığında Modern Perakende: Yol Gösterici Bir Dönüşüm Modeli' başlığıyla bir konuşma yapan Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen şu değerlendirmelerde bulundu:

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

“Türkiye'nin en büyük iş dünyası organizasyonlarından biri olan Perakende Günleri'nde pek çok farklı sektörden değerli katılımcıyla bir araya gelmenin, yeni iş fırsatlarını değerlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seç Market olarak geleneksel esnaf kültürümüzü koruyan iş modelimizle sektörümüzde öncü konumundayız. Seç Market'e dönüşen mahalle esnafı kendi işinin sahibi olmaya devam ederken mağazası modern bir görünüm ve işleyişe kavuşuyor, uygun fiyatlı ürün tedariki sağlıyor. Böylece daha önce organize perakende ile rekabette zorlanan esnaf güçleniyor. Müşteri de geniş ürün çeşitliliğine sahip modern bir mağazada, tanıdığı, bildiği esnaftan, üstelik eskisine göre daha uygun fiyatlarla alışveriş yapma imkanına kavuşuyor. Hem esnafın hem de müşterinin yüzü gülüyor. Aynı zamanda Seç bayileri yerel sebze meyveleri sattığı, yerel ürünleri de tedarik ederek raflarına koyabildiği için yerel ekonomiye katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra iki senedir “Gücünle Gülümseö ismiyle kadın girişimci adaylarına yönelik düzenlediğimiz çevrim içi eğitimlerle kadın girişimciliğini destekliyoruz.Esnaftan gördüğü ilgiyle her geçen gün büyüyen Seç ekosistemimizde bugün Seç Market'e dönüşen işletme sayımız 2 bin 800'e yaklaştı. Türkiye'deki en büyük ve güçlü bayilik sistemlerinden birine sahibiz. Hedefimiz bu sayıyı her geçen gün artırarak ülkemizin her yerinde hem mahalle esnafını hem ülkemiz ekonomisini güçlendirmek."

Kaynak: dha