Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, emekli bireylerin toplumsal hayata daha etkin katılımını sağlamak ve vatandaşlara daha ekonomik yeme ve içme imkanı sunmak amacıyla "Emekli Evi" projesini hayata geçirdi.

I M G 9762

Cevat Şenkardeşler : TFF seçimleri Fenerbahçe’nin kıyameti olacak Cevat Şenkardeşler : TFF seçimleri Fenerbahçe’nin kıyameti olacak

Emekli Evi, emeklilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamalarına ve sosyal ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı oluyor. Burada emekliler için çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin hayata geçirilmesi üzerine çalışmalar planlanıyor.

I M G 9755

Başkan Güney, "Emekli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı ve onları topluma daha fazla dahil etmeyi hedefliyoruz" dedi. Emekli Evi hizmeti, emeklilerin aktif ve sosyal bir yaşam sürmelerine önemli katkı sağlıyor.

I M G 9757

Beyoğlu Belediyesi'nin bu girişimi başta Beyoğlu'nda yaşayan sakinler olmak üzere, İstanbul'da yaşayan emekli vatandaşların refahını artırmayı ve onları toplumla bütünleştirmeyi amaçlıyor. Böylece emekliler, yaşam deneyimlerini ve birikimlerini toplumla paylaşma fırsatı bulabiliyor.

Abone Haber Özel: Sedat Kurt

Editör: Sedat Kurt