FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın İstanbul’da başladığı kamp çalışmalarında başantrenör Ekrem Memnun ile oyunculardan Gökşen Fitik ve Sinem Ataş açıklamalarda bulundu.

Çalışmalarını İstanbul'da sürdüren milliler, 10 Haziran’da ikili temas karşılaşmaları oynamak üzere Sırbistan’a gidecek. Ay-yıldızlılar, 14-19 Haziran’da İstanbul’da hazırlıklarını sürdürecek. A Milli Kadın Basketbol Takımı, son olarak 20-23 Haziran tarihlerinde İspanya’da turnuvaya katılarak kamp dönemini noktalayacak.

Fenerbahçe, hazırlık maçında Hull City’i farklı geçti Fenerbahçe, hazırlık maçında Hull City’i farklı geçti

EKREM MEMNUN: UMARIM BU KAMPI AMAÇLADIĞIMIZ ŞEYLERE ULAŞARAK BİTİRİRİZ

Organize edilen kampta 4 tane hazırlık maçı yapacaklarını ifade eden A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, “Bu yaz resmi bir maçımız yok. Milli Takım oyuncu havuzunu genişletmek, çok şans veremediğimiz oyuncuları görmek ve ileride kadroda görmek istediğimiz oyuncuları tanımak için bir kamp organize ettik. 4 tane hazırlık maçımız olacak. Olimpiyatlara hazırlanan, en ciddi Sırbistan kadrosu ile karşı karşıya geleceğiz. Ondan sonra, son Avrupa Şampiyonası finalisti İspanya ve son Dünya Kupası finalisti Çin ile oynayacağız. Bizim amacımız oyuncu arkadaşları tanımak, Milli Takım kültürünü öğretmek. Bu maçlarda oyunumuzu oturtarak bazı arkadaşlara milli maç tecrübesi kazandırmak istiyoruz. Umarım bu kampı amaçladığımız ve istediğimiz şeylere ulaşarak, sakatlıksız bir şekilde bitiririz” diye konuştu.

GÖKŞEN FİTİK: ELEME MAÇLARINA HAZIR OLARAK GİTMEK İSTİYORUZ

FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne hazır şekilde gitmek istediklerini söyleyen A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Gökşen Fitik, “Buraya iyi bir kamp geçirmeye geldik. Önümüzde FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri var. Oraya da en hazır şekilde gidip, galibiyetle bitirmek istiyoruz. Buradaki dönemimizi de hazırlık maçlarımızı da en verimli şekilde geçirip, eleme maçlarına hazır olarak gitmek istiyoruz. Onun doğrultusunda hazırlıklarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

SİNEM ATAŞ: İYİ ÇALIŞIYORUZ VE KENDİMİZİ DENEME FIRSATI BULUYORUZ

Kampı en iyi şekilde tamamlamak istediklerini ifade eden A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Sinem Ataş ise, “Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Genç ve potansiyelli bir kadroyla yaz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İyi çalışıyoruz ve kendimizi deneme fırsatı buluyoruz. Aramızda yeni arkadaşlarımız da var. FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin Kasım ayı penceresinde oynayacağımız maçlarda bir arada olacağımız için birbirimize daha iyi adapte olmaya çalışıyoruz. Kampı iyi noktalamak istiyoruz. Hazırlık maçlarımızda çok iyi takımlarla karşılaşacağız ve bu maçlarda mücadele edip kampı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz” yorumlarında bulundu.

Kaynak: dha