Bisiklet turuna katılanlar Eyüp Sultan Camii'nden Eminönü Yeni Camii'ye ellerindeki Filistin ve Türk bayraklarıyla pedal çevirdi. Etkinlikte konuşan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, "Bizler bu şanlı direnişin her hal ve şart altında yanındayız. Hamas'ın ve direniş cephesinin her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz Allah'ın izniyle. Bütün gayretimiz Gazze halkının ve Filistin direnişinin yanında saf tutmaktır. İlk günden bugüne asla ve asla meydanları terk etmedik, budan sonra da terk etmeyeceğiz" dedi.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi "Nehirden Denize Özgür Filistin Bisiklet Turu" düzenledi. Etkinliğe katılmak için çok sayıda bisiklet, scooter ve motosiklet sürücüsü Eyüp Sultan Camii önünde toplandı. Ellerinde Filistin ve Türk bayrakları taşıyan grup Eminönü Yeni Camii'ye kadar 6 kilometre boyunca pedal çevirdi.

"BİZLER BU DİRENİŞİN YANINDAYIZ"

Yaklaşık 6 kilometrelik yolculuğun ardından grup burada bir basın açıklaması yaptı.Grup adına konuşan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, "7 Ekim Aksa Tufanı başladığından beri bütün dünya diyordu ki ‘İsrail, Siyonist rejim şimdi öylesine bir cevap verecek ki bir yandan bombardıman, bir yandan kara harekatı neticesinde orada sizin Filistin direnişi adını verdiğiniz o direniş bunlara birkaç hafta dahi mukavemet gösteremeyecek.' Kıymetli kardeşlerim, neredeyse 1 yıla yakın bir süredir işgal var, katliamlar var, bombardıman var ancak buna rağmen Elhamdülillah ki bütün Ümmet-i Muhammed’in iftiharı olan destansı bir direniş var. Bizler bu şanlı direnişin her hal ve şart altında yanındayız. Hamas’ın ve direniş cephesinin her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle" dedi.

Buca'da başlayıp Gaziemir'e de sıçrayan orman yangını 2'nci gününde Buca'da başlayıp Gaziemir'e de sıçrayan orman yangını 2'nci gününde

"MEYDANLARI BUNDAN SONRA DA TERK ETMEYECEĞİZ"

Yaroğlu, "Bütün gayretimiz Gazze halkının ve Filistin direnişinin yanında saf tutmaktır. İlk günden bugüne asla ve asla meydanları terk etmedik, budan sonra da terk etmeyeceğiz. Az evvel başkanımız ifade etti. Bugün yavrularımıza yönelik bir bisiklet organizasyonu yaptık. O yavrularımızın her bir attığı pedal, o gasıp Siyonist rejimi karşısında bir cephe oluşturmaktır. Bugün hem toplumumuzda hem gençlerimizde ve yavrularımızda Siyonizm karşıtlığı öyle bir hal aldı ki en ufak çocuklarımız dahi, 2-3 yaşındaki çocuklarımız dahi bir markete girdiği zaman siyonst ürünlere, İsrail menşeli ürünlere el uzatmıyor, el uzatanları uyarıyor. Bugün öylesine bir nesil yetişiyor ki, siyonizmin karşısında öylesine bir cephe açılıyor ki bırakın siyonizmi Gazze’den söküp atmayı onları Allah’ın izniyle Hayfa'dan da söküp atacağız" diye konuştu.

Kaynak: dha